Jesienią rozrzuć go na grządki, a w przyszłym roku zbiory ziemniaków i pomidorów będą dziesięć razy lepsze

3 godzin temu
Zdjęcie: Gleba, źródło: YouTube/Ogrodnik z Odessy


"Każdego roku rozsypuję jeden proszek na całej działce, a następnego roku gleba jest żyzna i bujna, jak puch. To bardzo skuteczna technika" - zauważa vlogerka z YouTube.

Miłośniczka własnych upraw posypuje glebę mączką kostną, która zawiera duże ilości wapnia, fosforu, żelaza, magnezu i potasu.

"Mączka kostna to długotrwały nawóz, którego adaptacja zajmuje co najmniej pięć miesięcy. Oznacza to, iż w ciągu pięciu miesięcy wszystkie zawarte w niej substancje staną się dostępne dla systemu korzeniowego roślin, dlatego należy ją stosować jesienią bez przekopywania gleby.

Rozsypujemy ją na powierzchni i zapominamy o niej aż do wiosny. Mączka powinna znajdować się na powierzchni gleby" - podzieliła się swoim doświadczeniem ogrodniczka. Dodała, iż mączka kostna jest zalecana na obszarach, na których mają być uprawiane pomidory, ziemniaki, papryka i bakłażany.

"Mączka kostna zawiera wapń w postaci optymalnej dla roślin, co zapobiega gniciu wierzchołków" - powiedziała ogrodniczka. Dodała, iż dawkowanie mączki kostnej jest wskazane na opakowaniu. Zwolenniczka tej metody zaleciła stosowanie produktu przeznaczonego do stosowania u zwierząt gospodarskich.

Idź do oryginalnego materiału