Jak wykorzystać glinkę wenecką w aranżacji wnętrz?

1 rok temu
Zdjęcie: Jak wykorzystać glinkę wenecką w aranżacji wnętrz


Dzięki pięknym ścianom każde wnętrze nabiera charakteru i sprawia, iż dane pomieszczenie staje się jeszcze bardziej stylowe czy eleganckie. Ścian nie trzeba tylko malować klasycznymi farbami. Na uwagę zasługuje także glinka wenecka. Warto na jej temat dowiedzieć się więcej.

Czym jest glinka wenecka?

Glinka wenecka jest to strukturalna farba, w składzie której znajdziemy wysoką zawartość żywicy akrylowej. Na uwagę zasługuje fakt, iż glinka posiada niewielkie grudki, które dają efekt przetartego tynku. Faktura na ścianie staje się niezwykle interesująca i daje niepowtarzalny efekt wizualny. Trzeba też wiedzieć, iż glinka wenecka w salonie, sypialni czy przedpokoju ukrywa niedoskonałości czy nierówności na ścianach. Do tego materiał jest niezwykle trwały, odporny na wodę, wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. Aranżacja z glinką wenecką jest niezwykle stylowa. Ma reprezentacyjny charakter. Biały kolor glinki świetnie komponuje się z naturalnym drewnem czy surowym betonem. Można oczywiście wybrać inny kolor glinki. Wszystko zależy od Waszych preferencji.

Glinka wenecka – zalety

Glinka wenecka dostępna jest w różnych wariantach kolorystycznych. Można kupić białą glinkę, do której dodaje się jeden z szesnastu różnych pigmentów. Co pozwala na uzyskanie tak świetnych efektów. Największą popularnością wciąż cieszy się glinka wenecka szara, która wpisuje się w styl industrialny, ale też high-tech. Dla miłośników klasyki polecamy glinkę w odcieniach brązu. Do małych pomieszczeń sprawdzi się ta w odcieniach beżu. Oczywiście można wybrać również inne kolory. Glinka wenecka pozwala uzyskać dekoracyjne ściany. Wykazuje odporność na ścieranie, a także zmywanie. Maskuje nierówności na powierzchni ściany.

Jak nakładać glinkę wenecką na ścianę?

Na początek należy oczywiście oczyścić ścianę i usunąć większe zabrudzenia czy nierówności. Następnie należy nałożyć farbę podkładową i poczekać aż wyschnie. W kolejnym etapie dzięki pędzla nakładamy glinkę wenecką, pamiętając, iż jej warstwa powinna być stosunkowo gruba. Powinno się ją nakładać na krzyż. Oczywiście trzeba następnie poczekać aż wyschnie. o ile pojawią się smugi, to półsuchym pędzlem można jej rozetrzeć. Po 30 minutach od nałożenia przecieramy jeszcze powierzchnię plastikową pacą do glinki. Dzięki temu rozgnieciemy białe cząstki i uzyskamy imponujący efekt.

Idź do oryginalnego materiału