One fits all? Ta strategia powoli przestaje się sprawdzać przy projektowaniu biur. Zbliżający się wielkimi krokami koniec roku skłania nas do refleksji nad tym, jakie trendy w projektowaniu biur będą nas czekały w 2025 roku. Dominujący do tej pory model open space może się poczuć niepewnie w obliczu nadchodzących zmian - bardziej uważnego sposobu projektowania, skoncentrowanego na człowieku i jego różnorodnych potrzebach.
ESG a projektowanie biur
W dobie rosnącej świadomości środowiskowej i potrzeby wdrażania rozwiązań ESG, w 2025 roku projektowanie biur będzie coraz bardziej koncentrować się na tworzeniu przestrzeni, które spełniają różnorodne potrzeby pracowników. Odpowiedzią na to wyzwanie może być design biofiliczny. To podejście, które łączy naturę z architekturą, kładąc nacisk na to, jak elementy nawiązujące do środowiska naturalnego mogą pozytywnie wpłynąć na przestrzeń i przebywającego w niej człowieka.
Naszymi przemyśleniami o tym, jak powinny wyglądać nowoczesne miejsca pracy i w jaki sposób biofilia może pomóc wdrożyć w nich założenia ESG, podzieliliśmy się w gościnnym artykule dla magazynu Design Alive, który znajdziecie tutaj. Opowiadamy w nim również o tym, dlaczego projektowanie biofiliczne może wspierać tworzenie przestrzeni przyjaznych osobom neuroróżnorodnym.
Zapraszamy do lektury nie tylko naszego tekstu, ale i nowego numeru Design Alive, który podejmuje rozmowę na temat awangardy i ponadczasowości we współczesnych wnętrzach oraz oddaje głos niebanalnym przestrzeniom w Polsce i za granicą.