[FOTORELACJA] VII Rajd Rowerowy w ramach Pionkowskiego Dnia Pszczoły

pionki24.pl 1 miesiąc temu

W niedzielę, 4 sierpnia 2024 roku, odbyła się VII edycja rajdu rowerowego zorganizowanego w ramach obchodów Pionkowskiego Dnia Pszczoły. Impreza ta, ciesząca się coraz większą popularnością, po raz kolejny zgromadziła licznych uczestników, którzy chcieli wziąć udział w świętowaniu Dnia Pszczół poprzez aktywność na świeżym powietrzu.

Start rajdu miał miejsce przy siedzibie Nadleśnictwa Kozienice, gdzie zgromadzeni uczestnicy zostali powitani przez organizatorów. Po wpisaniu się na listę i otrzymaniu butelek z wodą, grupa licząca 250 osób wyruszyła na trasę o długości około 19 kilometrów. Jak co roku, trasa rajdu była urozmaicona przystankami tematycznymi, na których czekały różnorodne atrakcje przygotowane przez organizatorów i współorganizatorów.

Pierwszy przystanek zaplanowano przy tablicy Powstańców Styczniowych, gdzie uczestnicy mogli oddać hołd historycznym wydarzeniom. Następnie rowerzyści zatrzymali się przy kaplicy Św. Tekli, gdzie członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Marianianki” zorganizowały poczęstunek. Kolejnym przystankiem był rezerwat „Ponty Dęby”, a po kilku kolejnych kilometrach uczestnicy dotarli do zbiornika „Holenderskiego”.

Ostatnim punktem na trasie rajdu był „Bartny Kąt”. Na miejscu Stowarzyszenie Pszczelarzy przygotowało namioty wystawiennicze, gdzie można było degustować różnorodne miody oraz wziąć udział w konkursach tematycznych z nagrodami. To właśnie tam Artur Mazur z Nadleśnictwa Kozienice podsumował rajd oraz podziękował wszystkim uczestnikom za udział.

Bezpieczeństwo rajdu zapewniała Straż Leśna oraz patrol Policji z Pionek, wspierani przez pracowników Nadleśnictwa Kozienice. Zaplecze medyczne gwarantowali harcerze ZHR Pionki, a bezpieczną jazdę rowerzystom umożliwili członkowie Pionkowskiego Towarzystwa Rowerowego.

VII Rajd Rowerowy w ramach Pionkowskiego Dnia Pszczoły okazał się kolejnym udanym wydarzeniem, które połączyło miłośników aktywności fizycznej i pszczelarstwa, podkreślając jednocześnie znaczenie ochrony pszczół i środowiska naturalnego.

Idź do oryginalnego materiału