Wysyp ją w ogrodzie i zapomnij o kleszczach. Dzięki niej pasożyty w mig znikną z posesji

Czy istnieje najskuteczniejszy sposób na kleszcze? Jeśli chcesz spędzić wiosenne i letnie miesiące na leżaku w ogrodzie i jednocześnie nie bać się ugryzienia, wypróbuj pewien prosty trik. Jeden produkt sprawi, że kleszcze momentalnie znikną z ogrodu. Jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt domowych.

Ogród wiosną wygląda przepięknie. Rośliny wypuszczają intensywnie zielone liście, a kwiaty rozwijają wielobarwne pąki. Niestety wśród nich kryje się prawdziwa zmora Polaków, czyli kleszcze. Ich ugryzienia są źródłem różnych chorób, m.in. boleriozy. Nic zatem dziwnego, że ich obecność tylko psuje marzenie o leniwym relaksie w ogródku. Jeśli chcesz ochronić swoje podwórko przed tymi pajęczakami, możesz wypróbować pewien prosty sposób. Ten skuteczny środek dostaniesz w każdym sklepie ogrodniczym.

Zobacz wideo ak pozbyć się mrówek? Do tajnej mikstury potrzebujesz pieprzu

Jaki jest najskuteczniejszy środek na kleszcze? Po tym zapomnisz o pasożytach

Walka z kleszczami bywa długa i żmudna. Gryzą zarówno ludzi, jak i domowe zwierzęta, przez co trzeba być stale czujnym. Wiele środków, które teoretycznie mają je odstraszać, jest nieskutecznych, a wyciąganie pajęczaków z ciała jest dość trudne. Z tego powodu warto zawczasu zabezpieczyć swój ogród, by mieć pewność, że kleszcze nie będą nam uprzykrzać życia przez całe lato. Zamiast psikać się specjalnymi preparatami, sięgnij po ziemię okrzemkową, znana także jako diatomit. To naturalna kopalina, która powstała ze zmineralizowanych szczątków jednokomórkowych glonów okrzemków. 90 proc. jego składu to krzemionka i zwykle występuje w postaci białego lub żółtego proszku. Jest lepki, miękki, pylisty i do tego bardzo chłonny, dzięki czemu świetnie radzi sobie w walce z kleszczami. Drobinki pyłu przyklejają się do pasożytów, przez co wysysają z nich wilgoć. 

Czego nie znoszą kleszcze? Posadź w ogrodzie te rośliny

Kwiecień to najlepszy moment na zastosowanie ziemi okrzemkowej, ponieważ o tej porze roku kleszcze rozpoczynają żer. Im szybciej zaczniemy, tym większa szansa, że nie będziemy musieli walczyć z tymi pasożytami do końca lata. Jak zatem użyć diatomitu w ogrodzie? Wystarczy równomiernie rozsypać go na trawie np. za pomocą sitka i powtarzać ten proces co dwa miesiące lub po każdych opadach deszczu. Warto zaznaczyć, że ziemia okrzemkowa nie stanowi zagrożenia dla ludzi i zwierząt domowych. Działa tylko na szkodniki, dlatego dobrze mieć ją zawsze pod ręką. Dodatkową ochroną będzie zasadzenie w ogrodzie roślin odstraszających kleszcze. Są to m.in.:

  • lawenda,
  • wrotycz,
  • tymianek,
  • rozmaryn,
  • trawa cytrynowa,
  • mięta,
  • eukaliptus,
  • geranium

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Znałeś/aś wcześniej ten sposób na kleszcze?
Więcej o:
Copyright © Agora SA