Dwa błędy i katastrofa gotowa. Tego nie rób w grudniu, bo magnolia zmarnieje i nie zakwitnie

1 tydzień temu
Zdjęcie: Fot. Roman Bosiacki / Agencja Wyborcza.pl


Jak opiekować się magnolią przed nadchodzącą zimą? Początek grudnia to doskonały moment na dwa proste zabiegi. Wykonaj je, a spokojnie przetrwa mrozy, zaś w przyszłym roku zakwitnie bujnie i okazale jak nigdy dotąd.
Późna jesień oraz zbliżająca się zima to ostatni moment na przygotowanie niektórych ogrodowych roślin na nadchodzące mrozy. Wśród nich znajduje się również magnolia. jeżeli posiadasz ten zachwycający krzew i chcesz, aby na wiosnę ponownie zakwitł, trzymaj się kilku zasad i nie popełniaj popularnych w tym czasie błędów. Inaczej możesz uzyskać efekt przeciwny od zamierzonego. Na co uważać?


REKLAMA


Zobacz wideo Rośliny w doniczce - samo zdrowie


Co można zrobić z magnoliami? Zadbaj o nią na początku grudnia
Magnolia to przepiękny krzew pochodzący z Azji, który w okresie wiosennym pokrywa się okazałymi, różowymi bądź białymi kwiatami. Nic dziwnego, iż gości w wielu ogrodach, gdyż jest naprawdę obłędna, a do tego stosunkowo prosta w pielęgnacji, choć warto pamiętać, iż jest przy tym dość delikatna, dlatego trzeba wystrzegać się popularnych błędów. Początek grudnia to doskonały czas na to, aby zadbać o nią przed nadchodzącym zimnem i sprawić, iż już niebawem rozkwitnie jeszcze okazalej.
Zobacz też: Grudnik wygląda jak siedem nieszczęść? Podlej go tym koktajlem. Zdąży zakwitnąć na Boże Narodzenie


Magnolie Fot. istockphoto.com/ autor teine


Jak opiekować się magnolią? Tak przygotujesz ją na zimę
jeżeli posiadasz w ogrodzie młode sadzonki, których system korzeniowy jeszcze się nie rozwinął lub zdecydowałaś się na odmiany mało odporne na mróz, to dobry moment, aby je zabezpieczyć. Zrobisz to na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest kopczykowanie korą sosnową bądź ziemią ogrodową. Wystarczy, iż usypiesz je u nasady roślin na wysokość ok. 20-25 cm. Drugi sposób to osłanianie materiałem, na przykład zwykłą agrowłókniną lub siatką cieniującą. Nie owijaj krzewów zbyt ciasto, a raczej delikatnie otulić.


Czy magnolię się przycina na zimę? Zapomnij nie tylko o tym
W trakcie wczesnogrudniowych (i listopadowych) przygotowań magnolii na zimę nie popełnij dwóch częstych błędów, które mogą skutkować marnieniem rośliny. Pod żadnym pozorem jej nie podcinaj, gdyż osłabiona może nie przetrwać zimy lub zachorować. Tym bardziej iż magnolia sama w sobie nie przepada za tym zabiegiem i kiepsko go znosi, a jak już trzeba to zrobić, to nie później niż pod koniec sierpnia. Poza tym zapomnij o nawożeniu. Przeprowadzone tak późno pobudzi ją do wzrostu, to jest niewskazane w tym okresie. Natomiast w przypadku braku opadów w cieplejsze dni warto regularnie ją podlewać. jeżeli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału