Domowe sposoby na robaki u psa – czy i jak działają?

1 rok temu
Zdjęcie: domowe sposoby na robaki u psa


Zapamiętaj!

  • Domowe sposoby na robaki u psa mogą być niewystarczające.
  • Właściciel powinien zadbać o profilaktykę.
  • W przypadku zakażenia pasożytami należy koniecznie odwiedzić weterynarza.
  • Pies powinien zostać odrobaczony przeznaczonymi do tego preparatami.

Domowe sposoby na robaki u psa – czy istnieją?

Pasożyty u psów nie są niczym niezwykłym ani rzadkim. Każdy właściciel czworonoga musi o tym pamiętać, starać się podjąć działania zapobiegawcze, a w razie konieczności przeprowadzić odrobaczanie. Wiele osób woli zastosować domowe sposoby na robaki u psa, niż od razu sięgać po silne środki od weterynarza. Próbują więc na własną rękę pozbyć się pasożytów.

Jakie domowe sposoby na robaki u psa można wypróbować? Jedną z metod odrobaczania szczeniąt jest podawanie im mieszanki z mleka i czosnku. 20 g czosnku wystarczy zalać 200 ml ciepłego mleka, a następnie odstawić miksturę na ok. 12 godzin. Po tym czasie można zacząć podawać pupilowi środek. Jak dawkować? Wystarczy podać 3-4 łyżeczki preparatu, a po 12 godzinach powtórzyć zabieg.

Skuteczna ma być również pasta przygotowana z utartych pestek dyni. Te należy wymieszać razem z cukrem. Preparat podaje się głównie przy podejrzeniu tasiemca. Po dwóch godzinach od zaaplikowania dyniowej past pies powinien wypić łyżeczkę oleju rycynowego. Dzięki tej prostej kuracji pasożyt powinien zostać wydalony z organizmu.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Domowe sposoby na robaki u psa mogą nie być skuteczne. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak skorzystać z pomocy weterynarza, który przepisze odpowiedni medykament. Właściciele czworonogów powinni pamiętać, iż najważniejsza jest profilaktyka. Zamiast szukać domowych sposobów na robaki u psa lepiej zrobić wszystko, by zwierzak ich nie miał. Co możesz zrobić?

  • Wybieraj dobrej jakości, wartościową i dopasowaną do potrzeb pupila karmę;
  • pilnuj zwierzaka podczas spacerów – nie pozwól, by zjadał to, co znajdzie, wtykał nos we wszystko, co napotka po drodze; w tym celu zaopatrz się w odpowiedni kaganiec;
  • unikaj zabaw pupila z nieznanymi psami – mogą być chore;
  • odwiedzaj regularnie weterynarza, stosuj zalecane leki i suplementy;
  • reaguj natychmiast gdy zauważysz, iż twój psiak może mieć problem z pasożytami.

Domowe sposoby na robaki u psa możesz potraktować jako leczenie pierwszego rzutu, na początku infekcji. jeżeli problem nie znika, udaj się do lekarza. Pamiętaj, iż możesz sporo zrobić, by zapobiec zakażeniu pasożytami.

Idź do oryginalnego materiału