Okazuje się, iż na takie rozwiązanie zdecydowano się ze względu na pasażerów. Najogólniej rzecz ujmując, chodzi o poczucie czystości. Mimo iż autobusy są sprzątane dosyć regularnie, nie odbywa się to codziennie. Dlatego też zdecydowano się na rozwiązanie, które chociaż w jakimś stopniu ukryje osadzający się na nich brud.
REKLAMA
Zobacz wideo Czy rośliny lubią earl greya?
Pstrokate siedzenia w komunikacji miejskiej - z czego to wynika?
Nie jest tajemnicą, iż na siedzeniach w autobusach transportu publicznego znajdują się różnego rodzaju zanieczyszczenia. I właśnie, by nie rzucało się to w oczy pasażerom, stworzono specjalne wzory obić. Odpowiednie rozłożenie łatek i ciapek oraz kontrastowe kolory maskują wszelkie zabrudzenia i plamy. w tej chwili takie pstrokate siedzenia możemy więc zauważyć w zdecydowanej większości autobusów w naszym kraju.
Siedzenia w autobusach kiedyś i dziś - widoczna jest pewna zmiana
Możemy spotkać się z opinią, iż autobusy mogą być coraz nowocześniejsze, ale pewna rzecz się w nich nie zmienia. Mowa oczywiście o siedzeniach. Warto wspomnieć, iż w przeszłości wyglądały one jednak nieco inaczej. Te współczesne, w przeciwieństwie do tych z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, są nieco bardziej stonowane. W przeszłości stosowano zwykle materiały w kolorze intensywnie czerwonym albo niebieskim z ogromną ilością plamek, łatek oraz innych wzorków w kontrastowych barwach.